Bestyrelsens medlemmer

Steen Gammelby

Formand

Desuden kontaktperson for sager vedr. kirkens ejendomme.

VVS- og smedemester, Årby.

Kontaktoplysninger: Ellekærvej 10, Bastrup, 4400 Kalundborg. Tlf. 40 41 33 47. dsgammelby@outlook.dk


Lonny Sørensen

Næstformand og kasserer

Desuden kontaktperson for ligning og arkiv.

Bor i Rugtved. Klinikassistent

Kontaktoplysninger: Rugtvedvej 10, Rugtved, 4470 Svebølle. Tlf. 59 29 40 52 / 61 74 20 33. rugtvedvej@email.dk 


Ole Nielsen

Kirkeværge

Driftsleder på Mineslund, Asnæs.

Kontaktoplysninger: Asnæs Skovvej 40, 4400 Kalundborg. Tlf. 59 51 19 32. ole@mineslund.dk 


Erling Klejs Mortensen

Personaleansvarlig

Pensioneret jord- og betonarbejder

Kontaktoplysninger: Istebjergvej 34, 4400 Kalundborg, tlf. 42 18 10 48, erling@klejs.dk


Henrik Petersson

Ejendomsudvalget

Ejendomsmægler i Kalundborg

Kontaktoplysninger: Røsnæsvej 177, 4400 Kalundborg.


Mariann Olesen

Kontaktperson for børne- og ungdomsområdet.

Pædagog på efterløn, Tømmerup.

Kontaktoplysninger: Holbækvej 157, 4400 Kalundborg. Tlf. 59 50 71 55. mariann@clo.dk 


Anette Burild

Børne- og ungdomsområdet

Pensioneret folkeskolelærer

Kontaktoplysninger: Græshaven 18, 4490 Jerslev Sj., tlf. 40 33 54 07. anette@burild.dk


Valgmenighedens præst Anna Monrad

Kontaktperson for hjemmeside, arrangementer og kirkeblad.

Cand.theol. fra Københavns Universitet.

Kontaktoplysninger: Tingvejen 47, 4400 Kalundborg. Tlf. 61 68 18 72. ubberupvalgmenighed@mail.dk 

Kalender

BegivenhedDato

Sankt Hans for store og små

23. jun 17:00
21:00
23. jun 17:00 -
21:00

Lægmandsgudstjeneste. Organist og kirkesangere står for gudstjenesten

4. aug 10:00
11:00
4. aug 10:00 -
11:00

Gudstjeneste

11. aug 10:00
11:00
11. aug 10:00 -
11:00

Gudstjeneste

25. aug 10:00
11:00
25. aug 10:00 -
11:00

Gudstjeneste - tilrettelagt af konfirmanderne

1. sep 10:00
11:00
1. sep 10:00 -
11:00

Høstgudstjeneste med efterfølgende kirkekaffe

8. sep 10:00
11:00
8. sep 10:00 -
11:00

Gudstjeneste - FDF'erne fra Ubby medvirker

22. sep 10:00
11:00
22. sep 10:00 -
11:00