Bestyrelsens medlemmer

Steen Gammelby

Formand

Desuden kontaktperson for sager vedr. kirkens ejendomme.

VVS- og smedemester, Årby.

Kontaktoplysninger: Ellekærvej 10, Bastrup, 4400 Kalundborg. Tlf. 40 41 33 47. dsgammelby@outlook.dk


Lonny Sørensen

Næstformand og kasserer

Desuden kontaktperson for ligning og arkiv.

Bor i Rugtved. Klinikassistent

Kontaktoplysninger: Rugtvedvej 10, Rugtved, 4470 Svebølle. Tlf. 59 29 40 52 / 61 74 20 33. rugtvedvej@email.dk 


Ole Nielsen

Kirkeværge

Driftsleder på Mineslund, Asnæs.

Kontaktoplysninger: Asnæs Skovvej 40, 4400 Kalundborg. Tlf. 20 31 42 72. ole@mineslund.dk 


Erling Klejs Mortensen

Personaleansvarlig

Pensioneret jord- og betonarbejder

Kontaktoplysninger: Istebjergvej 34, 4400 Kalundborg, tlf. 42 18 10 48, erling@klejs.dk 


Henrik Petersson

Ejendomsudvalget

Ejendomsmægler og arkitekt

Kontaktoplysninger: Røsnæsvej 177, 4400 Kalundborg. Tlf. 22118935, henrikpetersson@ka-net.dk 


Mariann Olesen

Kontaktperson for børne- og ungdomsområdet.

Pædagog på efterløn, Tømmerup.

Kontaktoplysninger: Holbækvej 157, 4400 Kalundborg. Tlf. 59 50 71 55. mariann@clo.dk 


Anette Burild

Børne- og ungdomsområdet

Pensioneret folkeskolelærer

Kontaktoplysninger: Græshaven 18, 4490 Jerslev Sj., tlf. 40 33 54 07. anette@burild.dk 


Valgmenighedens præst Anna Monrad

Kontaktperson for hjemmeside, arrangementer og kirkeblad.

Cand.theol. fra Københavns Universitet.

Kontaktoplysninger: Tingvejen 47, 4400 Kalundborg. Tlf. 61 68 18 72. ubberupvalgmenighed@mail.dk 

Kalender

BegivenhedDato

Pinsedag gudstjeneste v. Margrethe Brodthagen

31. maj 10:00
11:00
31. maj 10:00 -
11:00

Degnegudstjeneste v. organist og kirkesanger

14. jun 10:00
11:00
14. jun 10:00 -
11:00

Konfirmation

29. aug 10:00
11:00
29. aug 10:00 -
11:00

Foredrag med Kjeld Høegh om de danske dialekter

17. sep 19:00
21:00
17. sep 19:00 -
21:00